З 1 квітня 2014 року набув чинності Закон України від 27.03.2014 №1166

Інформація Головного управління  Міндоходів у Кіровоградській області для розміщення в інформаційному бюлетені „Підприємець Кіровоградщини” та журналі „Правовий порадник підприємництва”

Про збільшення ставок податків і зборів з 1 квітня 2014 року

З 1 квітня 2014 року набув чинності Закон України від 27.03.2014 №1166 «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», яким запроваджено режим суворої економії державних коштів.

Введення в дію норм Закону здійснюється поетапно.

Зміни, які набули чинності з 1 квітня 2014 року

Законом затверджено постійні основні ставки: податку на прибуток підприємств в розмірі 18%, податку на додану вартість — 20%.

Запроваджено оподаткування ПДВ операцій з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення за ставкою 7%.

Зменшено неоподатковуваний ПДВ імпорт товарів, який переміщують у міжнародних поштових відправленнях, із 300 до 150 євро.

До 1 жовтня 2014 року продовжено пільгу з ПДВ по операціях з постачання зернових та технічних культур сільськогосподарським підприємствами (крім виробників такої продукції та підприємств, які придбали таку продукцію у її виробників). В той же час виробники сільськогосподарської продукції, вирощеної на землях, які перебувають у їх власності, при експорті такої продукції мають можливість реалізувати її за нульовою ставкою та відшкодувати податковий кредит.

Збільшено ставки наступних податків і зборів: екологічний податок, збір за спеціальне використання води,  збір за першу реєстрацію транспортних засобів. Вдвічі збільшено ставки акцизного податку на нові автомобілі та мотоцикли з об’ємом двигуна понад 0,5л; встановлено ставки акцизу на мотоцикли з об’ємом двигуна до0,5 л на рівні 0,06 євро за 1 куб. см. і підвищено удвічі ставки акцизного податку на автомобільні кузови.

Збільшено ставки по платі за землю, зокрема ставки податку за земельні ділянки нормативну грошову оцінку яких не проведено (п.275.1 ст.275). Крім цього  пп.288.5.1 викладено у новій редакції: „розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3% нормативної грошової оцінки”

Удвічі збільшено ставки збору за користування радіочастотним ресурсом України.

Ставка плати за користування надрами на газовий конденсат підвищена з 39% до 42%, на нафту збережена на попередньому рівні — 39%. Розширено коло платників збору у вигляді цільової надбавки до чинного тарифу на природний газ.

Встановлена єдина ставка акцизного податку на дизпаливо (98€ за 1000 кг) замість диференційованих ставок залежно від вмісту сірки (від 46€ до 98€ за 1000 кг). Введено оподаткування альтернативного палива.

Базою оподаткування податком на нерухомість встановлено загальну площу об’єкта житлової нерухомості замість житлової.

Введено збір на обов’язкове державне пенсійне страхування за ставкою 0,5% при здійсненні операцій з купівлі юридичними і фізичними особами іноземної валюти в безготівковій та/або готівковій формі.

Запись опубликована в рубрике Журнал "Правовий порадник підприємництва", Новини. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий