Єдина Країна! Единая Страна! Етикет : Кіровоградське обласне відділення СПМСППУ

Етикет

foto21Зустрічають, як відомо, по одежі… Істину не слід розуміти буквально — у сучасному світі «одежа» це ваш імідж. А в бізнесі, без перебільшення, імідж — все.

Гарні манери і знання етикету — це те, без чого успіх неможливий. При чому, чим вищі планки ви перед собою ставите, тим досконаліше маєте знати всі нюанси бізнес — етикету. Вміння показати свою повагу до партнера, співрозмовника і при цьому підкреслити власну гідність, уміти балансувати на межі відстоювання власних інтересів і поваги до чужих — основний принцип, на якому базуються всі правила ділового спілкування. Крім нього, є ряд інших принципів. Один з яких — позитивність. Позитивність необхідна в манері спілкування, інтонаціях. Не потрібно розмовляти з колегами і бізнес-партнерами на похмурі теми і скаржитися на особисті невдачі. Будьте позитивними. Має значення навіть ваш вигляд та імідж. Не допускайте негативу у невербальних знаках спілкування.

Важливий принцип толерантності. Це аж ніяк не означає відсутність власних суджень, але відстоювання своїх інтересів повинно бути аргументованим. Уважно слухайте опонента і прагніть знайти в його позиції раціональне зерно. По закінченні дискусії варто подякувати за цікавий диспут, навіть якщо ваша думка не змінилася. Величезне значення в діловому спілкуванні має принцип доречності. Ваші дії, зовнішній вигляд і манера поведінки повинні відповідати ситуації. Вільний стиль спілкування, доречний на корпоративній вечірці, зовсім неприйнятний під час трудових буднів. І тут — дрес-код, зокрема, вам у поміч! Принцип передбачуваності грає важливу роль у спрощенні ділового спілкування, особливо в процесі переговорів. Норми бізнес-етикету ретельно регламентують всілякі дрібні деталі. Це допомагає уникнути незручних ситуацій, оскільки, знаючи протокол, легко визначити стандарт поведінки в кожній ситуації. Тому, якщо хочете уникнути казусів — вивчайте ретельно бізнес протокол.

І пам’ятайте основні правила:

Будьте пунктуальні. Час — це гроші. Пам’ятайте про це і все робіть вчасно. Збережете чужий час і свою репутацію.

Не говоріть зайвого.У кожного мільйонера є певні секрети для досягнення успіху, але жоден не розкаже їх вам. Не варто говорити про справи у власному бізнесі, оскільки іноді навіть найменший натяк може допомогти конкурентам і зашкодити вам. Знову жтаки — репутація.

Не будьте егоїстом. Бізнес — частина життя. І тут діють правила, властиві і іншим його сферам. Одне з яких — повага до людей, необхідна для успіху будь-якого починання. Бездумна гонитва за прибутками ще ніколи не стала успішним бізнесом. Не можна вдало вести справи, не враховуючи думок і інтересів партнерів, клієнтів, покупців. Часто саме егоїзм перешкоджає досягненню успіху. Дуже важливо терпимо ставитися до свого опонента чи партнера, навчитися вислухати та пояснити свою точку зору.

Слідкуйте за чистотою мови. Говорити треба вміти! По-перше, грамотно. Суржик і жаргон недопустимі ні в яких дозах. По-друге, чітко. По-третє, переконливо. Куди ж без цього в світі бізнесу. Але не менш важливо вміти правильно слухати! З цього й складається культура спілкування. Одним словом, повторимося: бізнес — це життя. Чини з іншими так, як хочеш, щоб чинили з тобою — основу взаємостосунків людей і тут ніхто не відміняв. Правила такі ж, як і в інших сферах. Ну хіба що зі своїми маленькими хитрощами.

Коментарі

Добавить комментарий