Лист №133 від 12.07.2016р.

   За інформацією Державної служби України з питань праці (далі – Держпраці) неправильне оформлення наказу про прийняття на роботу загрожує штрафом у розмірі 43 500 грн, тобто за порушення трудового законодавства з 11.03.2016 року крім адміністративних, застосовуються і фінансові санкції. Це штрафи, які накладаються на розрахунковий рахунок роботодавця, як юридичної, так і фізичної особи – підприємця.

         Який розмір штрафів?

  1) 30 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 43 500 грн (якщо мінімальна зарплата 1450 грн) за наступні порушення:

  • фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору
  • оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час,
  • виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску

  2) 10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 14500 грн (якщо мінімальна зарплата 1450 грн) за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці);

 3) 3 мінімальні зарплати, — це 4350 грн (якщо мінімальна зарплата 1450 грн) за такі види порушень:

  • порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі.

  4) 10 мінімальних зарплат за кожного працівника, це 14500 грн (якщо мінімальна зарплата 1450 грн) за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

   5) 1 мінімальна зарплата (1450 грн) за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.

  Увага! Держпраці наголошує, що підприємству треба приділити дуже велику увагу правильному оформленню наказів про прийняття працівників на роботу, оскільки за можливе визнання недійсного наказу підприємству загрожує штраф у 43 500 грн.

         А якщо наказ оформлений правильно, але підприємство несвоєчасно повідомило фіскальну службу про прийняття працівника на роботу, то таке порушення коштуватиме підприємству 1450 грн.

  Штрафи накладає Управління Держпраці на підставі винесених постанов в ході планової чи позапланової перевірки роботодавця. Виконання цих постанов покладається на Державну виконавчу службу.

 Крім того, статтю 41 КУпАП законодавець оновив, доповнюючи адміністративну відповідальність новим штрафом від 8500 грн до 17000 грн за фактичний допуск працівника без трудового договору.

Отже, фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору (= без наказу) може коштувати 60500 грн (43500 грн + 17000 грн) + виплата такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді.

А не направлення повідомлення до фіскальної служби про прийняття працівника на роботу (або несвоєчасне направлення) коштує 1450 грн фінансового штрафу і до 1700 грн адміністративного штрафу.

  Направляється в порядку інформації.

Запись опубликована в рубрике Державна фіскальна служба, Новини, Прес-служба ГУ Міндоходів у Кіровоградській області, Спілка інформує, Спілка та органи державної влади. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий